Szkoła Podstawowa w Głoskowie

im. Tadeusza Kościuszki

Wirus odry - Informacja

Szanowni Państwo,
 
W związku z licznymi pytaniami  o wirus odry na terenie miasta i  gminy Piaseczno  uprzejmie informuję, że  na dzień dzisiejszy otrzymaliśmy informację z dwóch szkół o podejrzeniu zachorowania, ucznia oraz osoby dorosłej. Czekamy na wyniki badania laboratoryjnego które potwierdzą lub wykluczą wirusa odry. Wyniki powinny być znane w piątek. Przy czym obserwacja ucznia z podejrzeniem zachorowania, na dzień dzisiejszy raczej wyklucza odrę.  
Pielęgniarki szkolne sprawdzą stan szczepień uczniów uczęszczających  do gminnych szkół. Wystąpiłam również do piaseczyńskiego ZOZ-u z prośbą o informację dotyczącą statystyki  szczepień dzieci i młodzieży w wieku od 1 roku do 19 lat na terenie naszej gminy.
Dalsze, ewentualne działania  w przypadku wystąpienia potwierdzonego ogniska zapalnego odry w placówce oświatowej dla której organem prowadzącym jest Burmistrz będą podejmowane na bieżąco, we współpracy i po uzgodnieniach z Sanepidem. W załącznikach znajdziecie Państwo informacje o szczepieniach i objawach choroby, którymi według własnego uznania możecie podzielić się ze społecznością szkolną  tj.  kadrą i rodzicami.
Ewentualne pytania można kierować do p.  Doroty Kłos -Koordynatora medycyny szkolnej, SZPZLO w Piasecznie, ul. Fabryczna 1, 05-500
781-600-748
 
Załączniki do pobrania:
 
Z poważaniem,
Hanna Kułakowska-Michalak
II Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno
tel.22 701 75 88

Dane adresowe

Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszkiw Głoskowie

ul. Millenium 76
05-503 Głosków
tel/fax: 22 757 81 95

e-mail: spgloskow@poczta.onet.pl

Mapa dojazdu

Sekretariat

Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach:  7.30 - 16.00

Beata Szkudlarek
Joanna Turek

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.