Szkoła Podstawowa w Głoskowie

im. Tadeusza Kościuszki

Zajęcia opiekuńcze w kl. 0-III

Zajęcia opiekuńcze dla klas 0-3 w szkołach od 25 maja

Gmina Piaseczno przygotowuje szkoły do uruchomienia zajęć opiekuńczych dla tych dzieci, którym rodzice nie są w stanie samodzielnie zapewnić opieki w związku z powrotem do pracy.

W środę 13. maja została podjęta przez rząd decyzja o możliwości zorganizowania zajęć opiekuńczych w szkołach dla uczniów klas 1-3. Pomimo tego, że nie ma jeszcze wytycznych dotyczących organizacji zajęć opiekuńczych w szkołach, odbyłam dziś spotkanie z Dyrektorami, na którym ustaliliśmy wstępne zasady dotyczące uruchomienia placówek- mówi Hanna Kułakowska- Michalak

Diagnoza zapotrzebowania

Dyrektorzy do wtorku 19 maja przygotują wstępną diagnozę zapotrzebowania na miejsca w klasach 0-3 (otwarcie „zerówek” umożliwiały już wcześniejsze przepisy). Szczegóły dotyczące funkcjonowania szkół zostaną umieszczone 20. maja na stronie gminy www.piaseczno.eu, a także na stronach internetowych poszczególnych szkół publicznych.

Podstawowe zasady

  • W szkołach będą prowadzone wyłącznie zajęcia opiekuńcze,

  • Zajęcia dydaktyczne będą kontynuowane tak jak dotychczas, czyli metodą zdalnego nauczania,

  • Na zajęcia opiekuńcze będą przyjmowane dzieci, których rodzice nie mają możliwości zapewnienia im samodzielnie opieki.

  • Dzieci, celem utrzymania tych samych grup będą mogły być zapisywane na zajęcia w systemie tygodniowym – nie będzie możliwości dopisania dziecka w trakcie tygodnia.

  • Rodzic przyprowadzając dziecko do szkoły będzie zobowiązany do podpisania oświadczenia o zamiarze korzystania dziecka ze szkoły w okresie epidemii a także akceptacji, warunków korzystania z zajęć opiekuńczych.

  • Szkoły będą zapewniały dzieciom opiekę w godzinach 7.00-17.00.

  • Stołówki w szkołach będą funkcjonowały – jednak istnieje prawdopodobieństwo podniesienia dziennej stawki za wyżywienie na czas trwania zajęć opiekuńczych, w związku z mniejszą ilością zamawianych produktów.

  • Transport szkolny nie będzie funkcjonował

Procedury bezpieczeństwa

Czekając na konkretne wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące bezpieczeństwa i organizacji tych zajęć przygotowujemy procedury wewnętrzne, które będą obowiązywać we wszystkich gminnych placówkach oraz organizujemy środki ochrony osobistej dla pracowników szkoły – wyjaśnia Pani wiceburmistrz.

Do pobrania:

1.Zasady organizacji opieki dla uczniów klas 0-III

2.Oświadczenie rodzica

 

 

 

Dane adresowe

Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszkiw Głoskowie

ul. Millenium 76
05-503 Głosków
tel/fax: 22 757 81 95

e-mail: spgloskow@poczta.onet.pl

Mapa dojazdu

Sekretariat

Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach:  7.30 - 16.00

Beata Szkudlarek
Joanna Turek

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.