Szkoła Podstawowa w Głoskowie

im. Tadeusza Kościuszki

Badacze wody

Uczniowie klasy Vc  w październiku 2015 podjęli się w realizacji zadań w ramach międzynarodowego programu „Badacze Wody”.

Program „Badacze Wody” jest dostępny w 10 krajach. Uczestniczący w nim kraje to: Bermudy, Francja, Niemcy, Włochy, Irlandia, Polska, RPA, Hiszpania, Turcja i Wielka Brytania. Program jest finansowany  i wspierany przez Program Wodny HSBC.

Jest to pełen zabawy i wspólnej pracy program edukacyjny dotyczący poważnego globalnego zagadnienia. Zasoby wody na świecie są zagrożone. Badacze wody mogą sprawić, że będzie się liczyła każda kropla – by wystarczyło wody dla wszystkich. Tysiące uczniów na świecie podejmuje wspólne działania dotyczące problemów związanych z wodą, które mają wpływ na ich szkoły i społeczności lokalne.

Badacze wody zdobywają punkty nie tylko za to, co robią, ale także za to, jak robią. Postawy, takie jak empatia i szacunek, są doceniane w programie na równi z podejmowanym wysiłkiem i dokonanymi zmianami. Program jest prowadzony przez uczniów i zorientowany na działanie. Uczniowie podejmują wyzwania z zakresu czterech misji: Cenna woda, Czysta woda, Tajemnicza woda i Woda na świecie.

Udział wiąże się z wieloma korzyściami dla uczniów i szkół. Daje możliwość dzielenia się swoją pracą na forum międzynarodowym, rozwija w uczniach poczucie odpowiedzialności, poprawia umiejętność prezentacji, komunikacji i pracy zespołowej, daje możliwość współpracy z innymi szkołami ukierunkowanymi na ekologię, może wpłynąć zredukowanie zużycia wody.

Dane adresowe

Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszkiw Głoskowie

ul. Millenium 76
05-503 Głosków
tel/fax: 22 757 81 95

e-mail: spgloskow@poczta.onet.pl

Mapa dojazdu

Sekretariat

Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach:  7.30 - 16.00

Beata Szkudlarek
Joanna Turek

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.