Szkoła Podstawowa w Głoskowie

im. Tadeusza Kościuszki

Funkcjonowanie szkoły od 1 września - informacje ogólne

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

wracamy do szkoły! Będzie to niewątpliwe dla nas wszystkich czas wyzwań i kolejnego zmierzenia się z sytuacją nie nową, ale trudną.

By zapewnić wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły możliwie bezpieczny powrót i odpowiednie warunki do nauki, w tym higieniczne zostały opracowane specjalne procedury i zasady funkcjonowania szkoły. W załączniku przesyłam Państwu najważniejsze zasady (kompendium wiedzy), które będą obowiązywać od 1 września do odwołania. Szczegółowe procedury będą dostępne w dzienniku elektronicznym (zakładka pliki szkoły) oraz na stronie szkoły po rozpoczęciu roku. Wiem, że Państwo czekają niecierpliwie na plan, jest już prawie gotowy. Wychowawcy postarają się informować o planie nawet przed 1 września.

Szczerze wyznaję Państwu, iż jesteśmy wszyscy pełni obaw i niepokoju, choć cieszymy się na możliwość spotkania z naszymi dziećmi i Państwem. Dokładać będziemy wszelkich sił i środków, by w szkole było bezpiecznie, ale nie wykluczamy sytuacji kryzysowych, stąd apeluję do Państwa o szczególną pomoc i odpowiedzialność. Bez względu na nasze poglądy co do istnienia Covid 19, naszego stosunku do działań szkoły, czy rządu i naszych wewnętrznych odczuć wspólnie musimy być odpowiedzialni w zasadzie za całe nasze rodziny. Proszę  o przestrzeganie zasad, o wspieranie zachowań bezpiecznych i wsparcie nauczycieli oraz pracowników. My także jako nauczyciele i pracownicy jesteśmy do dyspozycji i służymy pomocą. Tylko wspólnymi siłami zadbamy o nas wszystkich.

Apeluję także do Państwa w zakresie zapisów na obiady i do świetlicy. Znacie Państwo nasze naprawdę trudne, zwłaszcza w owej sytuacji, warunki lokalowe, stąd jeśli mają Państwo możliwość zapewnienia obiadu dziecku w domu czy nie zapisywania dziecka do świetlicy, to proszę o pomoc w tym zakresie – tu szczególna prośba do rodziców uczniów klas V-VIII.

Rozbudowa szkoły zmierza ku końcowi, więc szczególnie przez te kilka miesięcy musimy podjąć zdecydowane i bardzo restrykcyjne działania, ale podkreślam dla bezpieczeństwa nas wszystkich. Wiem, że mam jako Dyrektor to szczęście, że mogę na Państwa liczyć, za co chylę czoła.

 

Do pobrania:

1. Informacje ogólne dla rodziców i uczniów o sposobie i trybie realizacji zadań szkoły w okresie od 1 września 2020r. z uwzględnieniem prawa oraz wytycznych sanitarnych

Z poważaniem

Ewa Wołynkiewicz,

Dyrektor Szkoły

 


 

Dane adresowe

Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszkiw Głoskowie

ul. Millenium 76
05-503 Głosków
tel/fax: 22 757 81 95

e-mail: spgloskow@poczta.onet.pl

Mapa dojazdu

Sekretariat

Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach:  7.30 - 16.00

Beata Szkudlarek
Joanna Turek

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.