Szkoła Podstawowa w Głoskowie

im. Tadeusza Kościuszki

e-stołówka

Po feriach zimowych 2020/2021 we wszystkich szkołach na terenie gminy Piaseczno ruszy system informatyczny do zarządzania, zamawiania oraz rozliczania posiłków.

 

E-stołówki pojawiły się najpierw w kilku wybranych szkołach i przedszkolach, a teraz przyszedł czas na pozostałe placówki dotychczas nie objęte systemem. Pilotażowo wytypowane zostały: Szkoła Podstawowa nr 1 w Piasecznie, Szkoła Podstawowa w Jazgarzewie, Przedszkole nr 3 w Piasecznie tam system ruszył już we wrześniu, a jego stosowanie przyniosło gminie wymierne korzyści w postaci uporządkowania sposobu rozliczania obiadów oraz zmniejszenia zaległości w opłatach za posiłki.

Jak to działa?

W ramach nowego systemu każdy rodzic powinien założyć indywidualne konto do zarządzania zamówieniami posiłków dla swoich dzieci. Na tym koncie zostaną odnotowane kwoty wpłat oraz inne informacje niezbędne do prowadzenia rozliczeń. Aby mieć możliwość zamówienia posiłków, rodzice najpierw dokonają wpłaty (zasilą swoje indywidualne konto), a następnie składają zamówienie w ramach dostępnych środków. Rezygnacji z już zamówionych posiłków można dokonać logując się do konta lub używając wygodnej aplikacji mobilnej. W takim przypadku nastąpi automatyczny zwrot należności na konto, a niewykorzystane pieniądze umożliwią dokonanie kolejnych zamówień.

Wydawanie posiłków

 

Weryfikacja zamówionych posiłków odbywać się będzie podczas ich wydawania na stołówce poprzez zbliżenie przez każde dziecko swojej Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca do elektronicznego czytnika przy ladzie wydawczej. Po odczytaniu karty pracownicy stołówki otrzymają na ekranie monitora stosowny komunikat, na podstawie którego wydadzą odpowiedni posiłek.

System został przystosowany do współpracy z Piaseczyńską Kartą Mieszkańca, która jest wydawana bezpłatnie mieszkańcom naszej Gminy – o kartę można wnioskować elektronicznie na stronie www.karta.piaseczno.eu

Wszelkie wątpliwości w sprawie karty prosimy wyjaśniać pod nr telefonu: 22 726 80 43. W uzasadnionych przypadkach szkoła może wydać czasowo kartę zastępczą.

 

Ułatwienia dla rodziców

Nowy system zapewni rodzicom możliwość łatwego i wygodnego zarządzania zamówieniami posiłków dla swoich dzieci. Wszystkie operacje takie jak zamawianie lub odmawianie posiłków, podgląd aktualnego stanu konta i historii opłat, a także dokonywanie wpłat na poczet zamawianych posiłków będą mogły być przeprowadzone o każdej porze z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu, np. z komputera lub telefonu.

Informacje dla rodziców:

Aby założyć konto na stołówce szkolnej dla swojego dziecka kliknij w link: https://aplikacja.zamowposilek.pl/open_registration

 

Wyrabianie Karty Mieszkańca

 

Aby wyrobić Piaseczyńską Kartę Mieszkańca: należy złożyć wniosek do Referatu Innowacji Miejskich.

 

SKŁADANIE DOKUMENTÓW:

  • za pośrednictwem formularzy elektronicznych umieszczonych w zakładce „Logowanie” na stronie https://www.karta.piaseczno.eu/ (preferowana forma składania – najkrótszy czas potrzebny na wyrobienie karty)

  • przez wrzucenie dokumentów do wystawionej w tym celu oznaczonej skrzynki (wewnątrz budynku) w siedzibie Referatu Innowacji Miejskich przy ul. Puławskiej 5

  • wnioski o wydanie Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca oraz Piaseczyńskiej Karty Dużej Rodziny można składać drogą elektroniczną także przez ePUAP (szczegóły na www.bip.piaseczno.eu)

Karta wydawana jest bezpłatnie, a do jej posiadania uprawnieni są wyłącznie mieszkańcy Gminy Piaseczno.

Do wniosku trzeba dołączyć:

  • zdjęcie dziecka (w czasie Pandemii nie ma możliwości wykonania zdjęcia dziecku na miejscu)

  • dla osób niezameldowanych na pobyt stały w naszej gminie wymagane jest okazanie pierwszej strony zeznania podatkowego PIT (na którym jako miejsce zamieszkania będzie wskazany adres znajdujący się na terenie gminy Piaseczno) za ostatni rok wraz z potwierdzeniem złożenia w Urzędzie Skarbowym (w przypadku rozliczeń elektronicznych należy okazać również UPO).

ODBIÓR KART:

  • odbiór kart możliwy jest tylko po telefonicznym umówieniu terminu i godziny wizyty w Referacie Innowacji Miejskich przy ul. Puławskiej 5 (tel. 22 726 80 43, e-mail: karta@piaseczno.eu).

  • Istnieje również możliwość wysyłki kart pocztą – w takim przypadku prosimy o kontakt e-mail karta@piaseczno.eu z wyrażeniem takiej woli.

Poniżej znajdują się linki do filmów instruktażowych do aplikacji

Jak się zarejestrować: https://youtu.be/mVUF8pUVsQM

 

Jak płacić i zamawiać posiłki: https://bit.ly/2J7o0xz

 

Dane adresowe

Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszkiw Głoskowie

ul. Millenium 76
05-503 Głosków
tel/fax: 22 757 81 95

e-mail: spgloskow@poczta.onet.pl

Mapa dojazdu

Sekretariat

Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach:  7.30 - 16.00

Beata Szkudlarek
Joanna Turek

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.