Szkoła Podstawowa w Głoskowie

im. Tadeusza Kościuszki

Informacja dla rodziców

Informacje ogólne dla rodziców i uczniów o sposobie i trybie realizacji zadań szkoły        

 w okresie od 1 września 2022r.

 1. Sekretariat szkoły pracuje w godz. 7.30 – 16.00.
 2. Świetlica dla klas 1-3 pracuje w godzinach 7.00 – 17.30.
 3. 30 sierpnia rodzice uczniów oddziału przedszkolnego oraz klas 1 zostaną na spotkaniach z wychowawcami zapoznani z listami klas i oddziałów. Na spotkanie w klasach pierwszych zapraszamy rodziców z dziećmi.
 4. Obiady uruchamiamy od 5 września. Koszt obiadu 6 zł. Do zamówienia obiadu konieczna jest aplikacja Zamów posiłek. Szczegóły w zakładce stołówka na stronie internetowej szkoły. Prosimy zamawiać obiady.
 5. Autobus rozpoczyna dowożenie od 2 września – rozkład jazdy bez zmian: Poranny kurs - 7. 10 z Mieszkowa; Popołudniowe kursy - 13.50 spod szkoły oraz 15.50 spod szkoły;
 6. Kontynuujemy w tym roku realizację programu finansowanego ze środków unijnych „Szkoła Możliwości” w ramach, którego realizowane będą zajęcia dla kl. 1-8. Szczegóły będą podawane przez nauczycieli po                                   1 września. Na zajęcia będą obowiązywały zapisy.
 7. Chcąc odprowadzić dziecko do szkoły, rodzice parkują swoje auta na parkingu dla rodziców wzdłuż ulicy Szkolnej.
 8. Do szkoły dziecko i rodzic wchodzi furtką i chodnikiem od strony ul. Millenium.
 9. Parking przed szkołą jest parkingiem TYLKO dla pracowników szkoły.
 10. Od 2 września ponownie na terenie parkingu pracowników przed szkołą uruchamiamy strefę kiss&ride                     w wyznaczonym tak jak w zeszłym roku miejscu.  W tym roku strefa „Pocałuj i jedź” jest oznakowana znakami pionowymi. Przypominam, że strefa ta jest rozwiązaniem TYMCZASOWYM, parking przed szkołą i za szkołą jest parkingiem pracowników, natomiast namalowane niebieskie znaki poziome nie mogą z racji dokumentacji powykonawczej zostać usunięte. Niemniej jednak cała ta przestrzeń jest wyznaczona jako strefa TYLKO do WYSADZANIA DZIECI. Zdjęcia strefy będą na stronie internetowej szkoły. W godzinach 10:45 -15:50  parking pracowników będzie zamknięty.
 11. Zasady korzystania ze strefy „Pocałuj i jedź”:

- dziecko siedzi z prawej strony w aucie, ma ze sobą plecak, wysiada z prawej strony;

- rodzic zatrzymuje się w wyznaczonym miejscu na chwilę, tylko by wysadzić dziecko;

- rodzic nie wysiada z auta, nie podaje plecaka z bagażnika, nie czeka, aż dziecko wejdzie do szkoły, gdyż blokuje ruch;

- zatrzymujemy się tylko w wyznaczonej zatoczce;

- nie parkujemy w wyznaczonej strefie!!!;

- nie podjeżdżamy pod drzwi przedszkola!

- NIE PARKUJEMY na miejscach pracowników (w tym roku liczba pracowników to prawie 100, zatem parking rano będzie pełen);

- nie wjeżdżamy pod drzwi szkoły!;

- nie przejeżdżamy koło placu zabaw czy boisk!;

- zachowujemy pełną ostrożność podczas wjazdu i wyjazdu z parkingu, szczególnie w zakresie prędkości jazdy.

 1. Zachęcam do wzmacniania samodzielności dzieci, doprowadzania do wejścia szkoły lub do furtki                                      i pozwoleniu dziecku wejść SAMODZIELNIE do szkoły.
 2. Wyznacza się obszar przy wejściu do szkoły jako część wspólną, do której mogą wchodzić rodzice. Rodzice mają zakaz wejścia do szatni uczniów i dalszych części szkoły.
 3. Do świetlicy przyjmowane są tylko dzieci rodziców pracujących oraz oczekujące na autobus szkolny zgodnie z art. 105 ust. 1-2, art. 127 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (tj. Dz. U z 2019 r. poz. 1148 ze zm.). Zapisy dla uczniów kl. 1 – karty będą mieć wychowawcy; zapisy dla klas starszych i nowych uczniów są już prowadzone, szczegóły także u wychowawców. 
 4. Loginy i hasła do Librusa nowi uczniowie i rodzice otrzymają podczas spotkań  z wychowawcami.
 5. Ustala się okres od 2 do 9 września czasem adaptacji dla uczniów klas pierwszych w zakresie nauki wchodzenia do szkoły, korzystania z szatni, przejścia do sal. Rodzic w tym czasie może wejść do szkoły, by pomóc dziecku. Rodzic nie wchodzi do sal lekcyjnych, oczekuje przy szatni na nauczyciela. Po 9 września proszę, by rodzice ograniczyli swoje wejścia do szkoły – niestety wąski korytarz, mało miejsca a duża liczba uczniów                      i pracowników utrudniają poruszanie się uczniom i kadrze, co z kolei nie sprzyja bezpieczeństwu.

 

Ewa Wołynkiewicz, Dyrektor

 

Dane adresowe

Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszkiw Głoskowie

ul. Millenium 76
05-503 Głosków
tel/fax: 22 757 81 95

e-mail: spgloskow@poczta.onet.pl

Mapa dojazdu

Sekretariat

Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach:  7.30 - 16.00

Beata Szkudlarek
Joanna Turek

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.